Magický kruh pro zdravé tělo a kondičku. Proč do toho jdu?

10.09.2019

Kruhové tréninky jsou oblíbené skupinové cvičení. A ani se tomu nedivím - na jednom placu máte tolik možností jak se hýbat, že by v tom byl čert, aby to nefungovalo. 

A funguje to? Nebo jak to vlastně s tím kruháčem je? 

.....

Když jsem přemýšlela, co bych jako novopečená trenérka mohla pro svoje tělo a těla svých klientů udělat nad rámec Jumpingu, byl kruhový trénink myšlenkou číslo jedna. Já totiž miluju skupinové lekce, ať si o nich každý myslí, co chce. Lidí, kteří potřebují jiné lidi k tomu, aby na sobě začali makat, je pořád dost. Málo kdo se donutí cvičit doma a když už, je otázka, jak dobře cvičí a jestli to má vůbec nějaký efekt. 

Prostě jestli vás něco strhne, je to dav holek a kluků, kteří dřou jako koně a leje z nich pot :D  Při tom si vzájemně dobíjíte baterky, hecujete se, posíláte energii, mezi funěním a pitím předáváte nejnovější news, po očku sledujete okolí a chcete být lepší než ti před vámi .... to je síla skupinových lekcí jak ji vidím já po osmi letech v přední linii. A když se navíc vytvoří z pravidelných návštěvníků bezva parta, je to úplně nejvíc, co si můžou obě strany přát. 

I pro mě jsou moji klienti neuvěřitelnou hnací silou. Jen díky nim jsem ve svých letech tam kde jsem a nemám odulou hlavu ponořenou do šlehačkového dortu. (tu bych tam totiž jinak stoprocentně měla) Takže ačkoli bych se mohla pokusit vydat se na dráhu osobních tréninků, srdcovkou jsou pro mě pořád potící se řady :) 

Ale i když máte nějaký sport rádi, je potřeba občas tělo vyšokovat.....dát mu něco navíc, posunout mu hranice. Můžete samozřejmě zkusit místo špičky indiána, ale pak si mi nechoďte stěžovat :D


3D F.A. : "Pro vaše klienty není důležité co víte, ale co je dokážete naučit" 


Já to zkusila v 3D Fitness a absolvovala jsem školení funkčního tréninku z dílny společnosti TRX®. Kdo by čekal, že jsem se pohoupala na závěsném systému a pak dostala štempl za účast, byl by zklamaný. Upřímně a s jistou dávkou hrdosti přiznám, že jsem si sáhla na dno svých sil a vyšokovala se dostatečně - za jeden den jsme absolvovali pět kruhových tréninků pod vedením fenomenálního démona s tělem neznámého pružného složení. Cílem  každého kruháče bylo projet naše tělo ve všech rovinách pohybu (i v těch, co nám v anatomii nejspíš z dobrých důvodů utajili) a v sedmi základních cvicích (pohybech, které používáme v každodenním životě od planku po výpad - v případě démona to byla asi i levitace) - a když to řeknu lidově.....od palce u nohy až po vrchol sopky. Exploze byla nevyhnutelná a já se nikdy v životě - paradoxně - necítila líp! 

Ano a tohle všechno rozhodlo o mém dalším směřování. Takhle si totiž představuju funkční trénink a je jedno, jestli je do kruhu nebo čtverce :)

Těším se už 1. 10. na ukázkové hodině :) 

JANA